Pruzon Pomad (Kaşıntı Kremi)

İnsanlarda görülen kaşıntıların %70 gibi büyük bir bölümü cilt deformasyonları sonucu ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla kişisel hatalar sonucu cildin koruyucu tabakası yok olarak karşımıza kızarıklık, yanma, kaşıntı ve egzama belirtileri çıkmaktadır. Bu tür sorunların çözümünde cerrahi müdahale yerine beşeri ilaç ve kremler kullanılır. Özellikle kaşıntı, egzama ve pişik gibi sorunların çözümünde kullanabileceğiniz Pruzon Krem önerilmektedir. Dermatoloji ve Proctoloji uzmanlarının en çok reçete ettiği ürünlerden biri olan Pruzon merhemi bu sayfada yakından tanıma fırsatı bulacağız.

Pruzon Krem Nedir?
Başlıktan da anlaşılacağı üzere ürün bir tür merhem olup, özellikle kaşıntı problemlerinde kullanılmaktadır. Etkisi sadece kaşıntı ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda bebeklerde sık görülen pişik (yetişkinlerde de görülür) bunun yanı sıra egzama, kurdeşen, ödem ve böcek sokması tedavisinde kullanılmaktadır. Hair Pharma firması tarafından geliştirilmiş olan Pruzon Krem 2 farklı ürün çeşidi ile 40 gr tüp pomad ve tüm aile bireylerinin kullanımı için tek kullanımlık 2 gr 20 adet şeklinde takdim edilmektedir.

Kaşıntı İlacı Kaşıntı Kremi

Nasıl Kullanılır?
Etkisini görmek için 6-7 gün kullanım gerekmektedir. Kullanıma başladığınız ilk 3 gün günde 2 defa sonraki 3 gün ise günde bir defa sorunlu olan bölgeye 1-2 mm katman oluşturacak şekilde sürmek gerekir. Sürdüğünüzde o bölgeyi yıkamayın. Çünkü kremler suya temas etmesi halinde etkisi azalmaktadır.

Ne İşe Yarar?
Yukarıda da belirtildiği üzere en önemli kullanım alanı kaşıntılı olguların çözüme kavuşturulması olup, vücudun her yerinde kullanımı uygundur. Tabii ki bazı kaşıntılar hastalıklara bağlı olduğu için kesin çözüm ancak o hastalığın tedavisi ile mümkündür. İçeriğinde 4 farklı etken madde ve her biri bitkisel karışımlardan oluşmaktadır. Şimdi dilerseniz bu maddeleri ve etkilerini başlıklar halinde ele alalım.

Bitkisel Kortizon (Kaşıntı Tedavisi İçin) Kaşıntı için geliştirilen ürünlerin hemen hemen tümünde fabrika ortamında geliştirilmiş ve bir çok yan etkisi bulunan kortizon içermektedir. Pruzon ise klasik ve yan etkileri bulunan kortizon yerine herbal grubunda yer alan (fitosteroid) yani bitkisel kortizon içermektedir. Meyan kökü ekstresinden elde edilen bitkisel kortizon fabrika ortamında üretilen ile aynı etkiyi göstermesine karşın herhangi bir yan etkisi yoktur.

Çinko Oxit (Pişik Tedavisinde Etkili)
Pruzon sadece kaşıntı kremi olmayıp, aynı zamanda bebeklerde sık görülen pişik tedavisinde de kullanılmaktadır. Pişik sadece çocuklarda görülmeyip, özellikle yaz aylarında yetişkin kadın ve erkeklerde de görülmektedir. Etken maddelerden biride çinko oksit olup, pişik tedavisinde kullanılır. Daha önceleri 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde de kullanılan bu madde yerine daha gelişmiş etken maddeler geliştirildiği için yanık tedavisinde çinko oxsit artık çok sık kullanılmıyor. Çinko oxit bebeklerde pişik problemini önlemekle kalmıyor aynı zamanda ciltte bariyer oluşturarak yeniden pişik olmasının önüne geçmektedir.

Kalamin (Su Çiçeği Probleminde Etkili)
Etken maddelerden biride kalamin olup, yine çocuk yaşlarda büyük ihtimal karşılaştığımız bir sorun su çiçeği özellikle bezdirici kaşıntısı ile dikkat çekmektedir. Pruzon içerisinde yer alan kalamin ise su çiçeğine bağlı kaşıntıyı azaltarak aynı zamanda yayılmasını önlemektedir. Kaşıntı ve yayılmasının önüne geçildiği için 1 hafta gibi bir sürede su çiçeği son bulacaktır.

Çay Ağacı Yağı (Mantar ve Mikrop Öldürücü) En etkili maddelerden biride Tea Tree Oil olup, Türkçe karşılığı çay ağacı yağı diyebiliriz. Avustralya’da yetişen ağaçlardan elde edilen kokulu bir yağ olup, bitkisel karışımlardan biridir. Etkisine baktığımızda özellikle Anti Mikotik özelliği ile kronik kaşıntıya neden olan mantar öldürücü yönü bulunmaktadır. Mantar yok edilmesi ile birlikte kaşıntı problemine kesin çözüm bulmuş olursunuz. Aynı şekilde Antibakteriyel özelliği ile mikro öldürücü olan çay ağacı yağı alerjiyi ve cilde zarar veren zararlı mikropları önleyicidir. Antienflamatuar etkisi ile şişlik ve ödem giderici etkisinden yararlanabilirsiniz.

Pruzon Bebeklerde Kullanılır mı?
Yukarıda belirtildiği gibi içerikleri tamamen bitkisel olup, gerek bebekler gerekse yetişkinlerde kullanımı uygundur. Özellikle bebeklerde görülen pişik probleminde güvenle kullanabilirsiniz. Aynı şekilde çocuklarda görülen su çiçeği kaşıntısı için etkilidir.

Hamile ve Emziren Kadınlar Kullanabilir mi?
Evet anne adayları da bu ürünü güvenle kullanabilir. Çünkü ağızdan alınıp, kana karışma özelliği olmadığı için herhangi bir soruna neden olmaz. Özellikle kadınlarda görülen makat ve vajinal kaşıntı probleminde tedaviye ek olarak kullanabilirsiniz.

Yan Etkisi Var mı?
Yukarıda belirtilen 4 farklı etken maddeye karşı alerjiniz yoksa herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız. Benzer ürünlere göre bitkisel kortizon içermesi nedeniyle dilediğiniz süre kullanabilirsiniz.

Mantara İyi Gelir mi?
Evet kaşıntının ana nedenlerinden biri olan mantar problemine karşı içerisinde Anti mikotik olan TTO (Çay Ağacı Yağı) bulunmaktadır. Kadınlarda görülen vajinal mantar tedavisinde ağızdan alınan tabletler gerekebilir. Pruzon ise yardımcı ürün olarak önerilmektedir.

Nereden Alınır?
Türkiye genelinde tüm eczanelerde bulabileceğiniz bu ürünü dilerseniz bu siteden kapıda ödeme kolaylığı ile alabilirsiniz.

Fiyatı Ne Kadar?
Üreticisi Hair Pharma perakende satış fiyatı olarak şuan 24,50 TL’ye satmaktadır. İnternet ortamında daha düşük fiyata satılan ürünler Hair Pharma firması garanti kapsamında olmadığını bilmelisiniz.

Bir Tıkla Satın Al

Bu sayfadan bir tıkla Pruzon Krem (bitkisel kaşıntı kremi) siparişi verebilirsiniz. Ödemenizi ürün tesliminde nakit yada kredi kartı güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Almış olduğunuz ürün üretici firma olan Hair Pharma firması tarafından aynı gün kargoya verilecektir. Tüm kaşıntı problemleri yanı sıra pişik, egzama, su çiçeği ve böcek sokmasında etkili olan Pruzon krem kullanabilirsiniz. Siparişlerinizi aşağıda yer alan form aracılığı ile yapabilirsiniz.

Pruzon Satın Al (Kapıda Ödeme İmkanı)
 • Ad Soyad*Alıcı bilgisi
  0
 • Telefon Numarası*GSM yada sabit
  1
 • Email*
  2
 • 3
 • Ürün Seçiniz*Birden fazla seçim yapabilirsiniz.
  Pruzon Krem 40 gr
  Pruzon Tek Kullanımlık 20x2 gr
  4
 • Adet*Ürün adeti seçiniz
  5
 • Teslimat Bilgileri*Adres bilginizi güncel ve eksiksiz olarak giriniz
  6
 • Pruzon fiyatları 24,50 + 5 TL kapıda ödeme ücreti şeklindedir. Ödemenizi kapıda nakit yada kredi kartı ile yapabilirsiniz.
  7
 • 8

1) Satın almış olduğunuz ürün yada ürünler üretici firma olan (Hair Pharma) tarafından ücretsiz kargo fırsatı ile gönderilmektedir. Sadece 5 TL kapıda ödeme ücreti alınmaktadır.

2) Hafta içi ve Cumartesi günü 15:00’a kadar verilen aynı gün içerisinde kargoya verilmektedir.

3) Almış olduğunuz ürün kargoya verilmeden önce firma yetkilileri sizi sipariş formunda belirttiğiniz telefondan arayarak sipariş ve adres teyidi yapmaktadır. Bu şekilde hatalı adresler önlenmektedir. Ürünü almaktan vazgeçmeniz halinde müşteri temsilcisine iptal isteğinizi belirtebilirsiniz.

4) Almış olduğunuz ürün Türkiye’nin her yerine maksimum 2 gün içinde teslim edilmesi planlanmaktadır. Kış aylarında yaşanan olumsuz hava şartlarında küçük aksaklıklar yaşanabilir. Gelen kargo hasarlı olması halinde firmaya bilgi vererek ürünün yenisini göndermesini isteyebilirsiniz.

5) Pruzon Krem 2 farklı çeşidi olup, Pruzon Pomad 20gr tüp çeşidi yada tek kullanımlık 2gr paketlerden alabilirsiniz. Tek kullanımlık Pruzon kutu içerisinde 20 adet bulunmakta olup, özellikle tüm ailenin kullanımına imkan sağladığı gibi yanınızda taşıma imkanı sunmaktadır. Hangisini tercih edeceğinizi müşteri hizmetleri yetkilisi sizi aradığınızda belirtebilirsiniz. Önerim ise her ikisini de almanız yönünde olacaktır.

2 Comments

Add a Comment
 1. Slm ben almaya stuttgarta sipariş vermek istiyorum sipariş veremilirmiyim yani gönderebiliyomusunuz?

  1. Reyhan: Yurt dışı gönderilerinde 300 TL ve üzeri olması gerekmektedir. Ya da Türkiye’de herhangi bir adrese sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2016